Založit webové stránky nebo eShop
 

HANELOVA SPOLEČNOST

Festival staré hudby Bärn 2011

 

FESTIVAL STARÉ HUDBY "Bärn 2011"

pod záštitou náměstka Olomouckého kraje Ing. Pavla Horáka

14. 8. - 28. 9. 2011

"Moudrost  našich předků"

 

Program festivalu

neděle 14.8.

  9:30 Moravský Beroun, chrám Nanebevzetí Panny Marie, slavnostní mše

13:00-17:00 Moravskoberounské hody a jarmark, zahájení II. ročníku festivalu

14:30 Kankán, Krysař - Taneční skupina Andrey Luňákové LIBAVÁCI: Zdena Káňová, Eva Davidová, Jan Stibořík, Jan Fedák, Klára Vašíčková, Radka Vašíčková, Roman Luňák, Standa Luňák, Jana Fedáková, Tereza Szüczová

15:00 GROOVY MALLETS - um. vedoucí Vlastimil Oulehla, soubor bicích nástrojů ZUŠ ve Šternberku, neformální koncertní vystoupení, historická část náměstí u sochy Panny Marie a berounské lípy

18:00  chrám Nanebevzetí Panny Marie - zahajovací koncert - KVINTERNA - um. vedoucí Hana Blochová - Cantigas de Santa Maria - středověké mariánské poutnické zpěvy na cestě do Santiaga de Compostela

Hana Blochová: zpěv, gotická harfa, psalteria, Pavel Polášek: šalmaj, kornamusa, santur, flétny, píšťaly, zpěv, Václav Polívka: fidula, gotická harfa, perkuse, zpěv, Přemysl Vacek: loutna

 

Program

A virginem de deus madre (CSM)

Serena mente iubila (B)

Polorum regina (RM)

Resultet gens angelica (B)

Mariam matrem virginem (LV)

Cuncti simus (LV)

On das do mar (CSM)

Santa María strelo da día (CSM)

Voica mater (CSM)

Ynperayritz gloriosa (LV)

A que por muy gran (CSM)

O virgo splendens (LV)

Stella splendens (LV)

 

CSM - Cantigas de Santa María, sborník mariánských písní galicijského krále Alfonsa X. da Sabia, 13. století, LV - Llibre vermell, poutnické písně k poctě Černé madony kláštera v Monserratu, Katalánsko 14. století, B - české gotické písně 14. století

__________________________________________________________________________________________________

pondělí 15.8.  19:00  Šternberk, kaple kláštera sv. Anežky české

Hana Blochová - zpěv, gotická harfa, psalteria, perkuse

Poutnice a trubadúrky středověku

středověké duchovní a milostné písně na svatojakubské poutnické cestě do Santiaga de Compostela

                                                                           

Program

La rosa enflorece (SB)

Dal ciel vene messo novello (Cortona, Itálie 13. století)

Cuncti simus (LV)

Cunctipotens genitor (CC)

Quan l´erba fresq´ (TR)

Nostra phalanx (CC)

A que por muy gran (CSM)

Criador (SB)                                                                                                                                               

Amour dont je suis (TR)

Caritas abundat ( Hildegarda z Bingen, Německo 13. století)

Reis glorios (TR)

Mariam matrem virginem (LV)

Voica mater (CSM)

A virginem de deus madre (CSM)

 

(CSM - Cantigas de S. María, mariánské písně z Galicie 13. století, sborník krále Alfonsa X. da Sabia, CC - Codex Calistinus (Liber de S. Jacobi), svatojakubské poutnické písně, Galicie 12. - 13. století, LV - Llibre vermell, písně k oslavě Černé madony monserratské, Katalánsko 14. století, TR - písně truvérů a trubadúrú, Francie 12. - 13. století, SB - balady Sefardských Židů

__________________________________________________________________________________________________

středa 24.8.  19:00  Jívová, kostel sv. Bartoloměje

Odarum sacrarum sive hymnorum

HANEL COLLEGIUM - Šárka Drobňáková: zpěv, Tamara Margholdová: sopránová, altová flétna, Petra Čadová: violoncello, Petra Galasová: kytara

__________________________________________________________________________________________________

sobota 27.8.  19:00  Guntramovice, kostel sv. Jakuba Většího

Odarum sacrarum sive hymnorum

HANEL COLLEGIUM - Šárka Drobňáková: zpěv, Tamara Margholdová: sopránová, altová flétna, zpěv, Petra Čadová: violoncello, Petra Galasová: kytara

 

_________________________________________________________________________________________________

pátek 2.9.  19:00  Dvorce, chrám sv. Egidia

HOF-MUSICI - um.vedoucí Ondřej Macek -Viva Vivaldi - kantáty a sonáty A. Vivaldiho, G.B. Bononcini, G. Händela, Jana Bínová Koucká: soprán, Pavla Štěpničková: mezzosoprán, Dalibor Pimek: violoncello, Ondřej Macek: cembalo

 ________________________________________________________________                                                                                                                                                                                                         neděle 11.9.  18:00  Horní Loděnice, chrám sv. Isidora   

Poklady starých mistrů - árie, ciaccony a groundy

ANSAMBLE SERPENS CANTAT - um. vedoucí Alice Ondrejková, Martin Flašar, Zita Vinklerová: housle, Marie Havlíčková: flétna, Marek Kubát: loutna , barokní kytara, Kateřina Stávková: viola da gamba, Kamila Dubská: cembalo, Jan Ondrejka: tenor, Alice Ondrejková: soprán

 _____________________________________________________________________________                                                                                                        

pondělí 12.9. 19:00  Šternberk, prostory bývalého augustiniánského kláštera

Písně o lásce, tanci a smrti    

EldoraRE - Anna Jelínková: zpěv, tanec, perkuse, Ondřej Jaluvka: kytara, loutna, zpěv, Eva Šuráňová: flétna, violoncello, zpěv, Jindřich Jakubal: perkuse, zpěv

 

_______________________________________________________________________________

 

středa 14.9.  17:00  Moravský Beroun, kostel Povýšení sv. Kříže  

Poutní mše svatá s gregoriánským chorálem k slavnosti Povýšení sv. Kříže   

SVATOMICHALSKÁ GREGORIÁNSKÁ SCHOLA - Josef Gerbrich

 

_________________________________________________________________                                                                                                                                                                                                        

středa 21.9.  19:00  Moravský Beroun, kino Libuše

MYSTÉRIA 2011                                                                                                                                                                   

Multimediální projekt s hudbou, výrazovým tancem a videoprojekcí

Egyptská kněžka - rýnská Sibyla Hildegarda z Bingen - Anna, královna alchymistka na dvoře Karla IV.

Hana Blochová: zpěv, dobové hudební nástroje, námět, hudba, texty, choreografie, výtvarná koncepce, Plamen Sjarov (Kanada): film k představení, Petr Niesig: foto z Egypta, počítačové zpracování, soubor Kvinterna: hudba k filmu, Soleila: tanec, choreografie                                                                                                                                                                                ______________________________________________________________________________                                                                                

úterý 27.9.  19:00  Šternberk, chrám Zvěstování P. Marie    

VARHANNÍ KONCERT                                                                                                            

Václav Uhlíř - preludia a fugy českých a německých barokních mistrů 

______________________________________________________________________________           

středa 28.9.  9:30  Moravský Beroun, chrám Nanebevzetí Panny Marie, slavnostní svatováclavská mše

18:00 Moravský Beroun, kostel Povýšení sv. Kříže, závěrečný koncert

Klarinet napříč staletími

CLARUS KVARTET -  Lukáš Broda, Marek Smetka, Daniel Svoboda, Tomáš Plch

_______________________________________________________________________________________ 

_______________________________________________________________________________________

                                                                                                                   

Cena vstupenky 120,-Kč, důchodci, studenti 80,-Kč, děti do 10-ti let zdarma

10% sleva při zakoupení tří a více vstupenek

Vstupenky možno zakoupit v místě konání koncertu a v Infocentrech Moravský Beroun, Šternberk,  Dvorce, Jívová, Budišov nad Budišovkou.

 

Doprovodný program

Literární večery vždy v 18:00

čtvrtek 1.9. Dvorce - fara: Zastavení nad kronikou (Kosmas a ti druzí)

pátek 9.9. Horní Loděnice - kaple kostela sv. Isidora: Moudrost a příběhy našich předků

neděle 18.9. Moravský Beroun - fara: Neznámá tvář Karla IV.

neděle 25.9. Šternberk - klášter sv.Anežky české: Nebe českých svatých

 

PLAKÁT KE STAŽENÍ ZDE (pdf):

 

     Finanční podpora:

              Olomoucký Kraj                  město Moravský Beroun      obec Dvorce         obec Horní Loděnice    obec Jívová 

 

 

 

         

    

    Mediální partneři: 

                   Mladá fronta,  Olomoucký deník, Šternberské listy

 

TOPlist